سه شنبه ١٢ فروردين ١٣٩٩

تعداد بازدید: ١٧٥٠
 

:

آغاز دومین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس در دانشگاه شهرکرد

دومین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس در دانشگاه شهرکردآغاز شد.

کد خبر: ٤١٤٩

تاریخ انتشار: ٠٦ شهریور ١٣٩٨ ساعت ١٧:٥٩به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز چهارشنبه 6 شهریور1398، آیین افتتاحیه دومین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس با حضور دکتر محسن مبینی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهرکرد، مهندس علی محمدی مقدم مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مهندس شهرام احمدی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، دکتر کرامت الله سعیدی معاون فرهنگی-اجتماعی، دکتر پژمان طهماسبی معاون دانشجویی دانشگاه، دکتر عطاالله ابراهیمی رییس همایش، دکتر بیت الله محمودی دبیر اجرایی همایش، دکتر رسول زمانی دبیر علمی همایش  و جمعی دیگر از مسئولان و کارشناسان دانشگاه شهرکرد، جمعی از مسئولان بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان، کارشناسان حوزه شیلات و صنایع ، محققان و دانشجویان برگزار شد.

دکتر محسن مبینی در این  همایش  گفت: استان چهارمحال و بختیاری  با قرار گرفتن در منطقه زاگرس مرکزی غنای فراوان و شرایط مناسبی دارد و این استان جز ۵ استان پاک کشور است که باید با حفظ  محیط زیست و منابع طبیعی از این شرایط بکر و پاک استان برای توسعه پایدار استفاده کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه افزود: این شرایط یک نعمت بزرگ است که باید برای حفظ این موهبت تلاش شود وبرگزاریاین همایش در جمع آوری دستاوردهای جدید در عرصه علم  و تخصص کمک می کند.

 دکتر عطا الله ابراهیمی نیز در این مراسم ضمن خیر مقدمبه حاضرین در همایش، اظهار امیدواری کرد: تبادل تجربیات و اندیشه های متخصصان حاضر در این همایش مسیر جدیدی برای حفاظت و مدیریت بهتر منابع طبیعی ایجاد کند.

رییس همایش در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از زحمات همه ادارات در برگزاری این همایش گفت:به دلیل اینکه دو دوره از همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدا در زاگرس در دانشگاه شهرکرد  برگزار شده است، مقرر شده است، دبیرخانه دائمی این همایش در دانشگاه شهرکرد مستقر شود.

  دکتر رسول زمانی نیز گفت: از مجموع ۲۳۰ مقاله ارسالی به دبیرخانه این همایش ۱۹۵ مقاله پذیرفته شده است و از این تعداد ۲۴مقاله به صورت شفاهی و 171مقاله نیز به صورت پوستر در دو روز برگزاری همایش ارائه می شود که این همایش امکان تبادل آخرین دستاوردهای حوزه منابع طبیعی را فراهم کند.

 محورهای اصلی این همایش آبخیزداری و توسعه پایدار در زاگرس، جنگلداری و توسعه پایدار در زاگرس، مرتعداری و توسعه پایدار در زاگرس، محیط زیست و توسعه پایدار در زاگرس، شیلات و توسعه پایدار در زاگرس، علوم زمین و توسعه پایدار در زاگرس، صنایع چوب و توسعه پایدار در زاگرس و محور ویژه مخاطرات طبیعی با تاکید سیلاب است که طی روز های 6 و7 شهریور برگزار خواهد شدو مقالات این همایش در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه می شود.

گفتنی است،در حاشیه این همایش غرفه های نمایشگاهی با حضور اداره های مرتبط با این همایش نیز برپا شده است.

شایان ذکر است نخستین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس  ۱۰ و۱۱ شهریور۹۵در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است