پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

تعداد بازدید: ١٣٦٤
 

:

برگزاری مراسم یادبود شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهدای سانحه هوایی و جان‌باختگان حادثه کرمان در دانشگاه شهرکرد

مراسم یادبود شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهدای سانحه هوایی و جان‌باختگان حادثه کرمان در دانشگاه شهرکرد در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کد خبر: ٤٢٥١

تاریخ انتشار: ٢٣ دی ١٣٩٨ ساعت ١٥:٢٩به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز دوشنبه 23 دی‌ماه 1398، مراسم یادبود شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهدای سانحه هوایی و جان‌باختگان حادثه کرمان با حضور حجت‌الاسلام‌ محمدعلی نکونام نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد، مهندس اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری، سردار علی‌محمد اکبری فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم (ع)استان، دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد، حجت‌الاسلام دکترسعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی در دانشگاه شهرکرد و جمعی از دانشگاهیان مدیران و مسئولان استانی در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ محمدعلی نکونام در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سپهبد قاسم حاج سلیمانی از برگزاری یادبود برای این سردار شهید و همراهانش در دانشگاه شهرکرد به عنوان مرکز علم استان قدردانی کرد و گفت امیدوارم این مراسمات در دانشگاه‌ها و ادارات  نیز به پاس جان فشانی ها، خدمات ارزنده و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان مستمر برگزار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه گفت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی حق بزرگی به گردن مقاومت و بسیاری از کشورها ازجمله ایران عراق، سوریه، فلسطین و... دارد. سپهبد شهید قاسم سلیمانی جهاد، نگاه، فکر و اندیشه‌ای بین‌المللی داشت و تمام تلاش خود را در جهت آزادسازی بشریت از دست مستکبرین انجام داد و به پیروزی‌های چشمگیری رسید و توانست به محبوبیت بین‌المللی دست پیدا کند.

امام‌جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد سپهبد شهید قاسم سلیمانی آرمان‌های اسلام و انقلاب را با اعتقاد قلبی در عمل نشان داد و گروه‌های مقاومت را در جهان اسلام شکل داد و هر جای نیاز به کمک بود از هیچ کمکی کوتاهی نمی‌کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام افزود: انقلاب اسلامی مانند اسلام از آغاز تاکنون دارای فراز و نشیب‌های است و با توکل و توسل به خدا هیچ‌گاه سقوط نمی‌کند.

امام‌جمعه شهرکرد در پایان بصیرت و نگاه آگاهانه به مسائل را رمز نا امیدی دشمنان و پیروزی در فتنه ها عنوان کرد.

سردار علی‌محمد اکبری نیز در این مراسم ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهانش، شهدای سانحه هوایی ایران- اوکراین و جان‌باختگان عزاداران کرمان گفت: حوادث اخیر تلخی و شیرینی‌های داشت حضور مردم در مراسمات و قیامی که به پاشد زنده بودن انقلاب اسلامی را نشان داد و تلخی آن از دست دادن بی نظیر ترین فرمانده و همراهانش، سقوط هواپیما و جان باختن عزاداران و سیل سیستان و بلوچستان است.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) در ادامه گفت: سردار سپهبد قاسم سلیمانی منحصر به یک قشر خاص نیست و متعلق به همه اقشار است، وبرای کسانی که بخواهند حاج قاسم را الگو قرار دهند، زندگی و ابعاد شخصیتی ایشان بسیار گسترده است.

قرائت قرآن نثار فاتحه و نوحه خوانی نیز بخش های دیگری از این ویژه برنامه بود.

در این مراسم نام پایگاه بسیج اساتید دانشگاه شهرکرد به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی ثبت شد.

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است