سه شنبه ١٢ فروردين ١٣٩٩

تعداد بازدید: ٤٨٦
 

:

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری امضا شد.

کد خبر: ٤٢٨٠

تاریخ انتشار: ٢٦ بهمن ١٣٩٨ ساعت ١٥:١٦به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روزشنبه 26 بهمن ۱۳۹8، تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری با هدف گسترش همکاری در فعالیتهای، آموزشی، پژوهشی- فناوری، فرهنگی و استفاده بهینه از امکانات و توانایی‌های یکدیگر در جهت استمرار ارتباط منسجم بین دانشگاه و اداره کل زندان‌ها  و به‌ منظور برطرف نمودن نیازهای علمی و اجرایی متقابل به امضای دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد و حمیدرضا حیدری مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری رسید.

 دکتر سعید کریمی در این نشست ضمن خوش‌آمد گویی و تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، از تعامل دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان ها پیرو امضای تفاهم نامه قبلی ابراز خرسندی کرد و  گفت: امضای این تفاهم نامه ها و افزایش همکاری های فیمابین هم برای دانشگاه و هم برای اداره کل زندان ها مفید و سودمند است.

رییس دانشگاه شهرکرد افزود:  شرایط دانشگاه از لحاظ امکانات و وضعیت علمی در سطح مناسبی قرار دارد. دانشگاه شهرکرد دارای کادر علمی برجسته ای است که آماده همکاری کامل با اداره کل زندان ها برای  برطرف کردن نیازهای آموزشی، پژوهشی و تربیتی است.

دکتر  محسن مبینی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست گفت: دانشگاه شهرکرد دارای ظرفیت علمی و پژوهشی خوبی است  و هرچه قدر از این ظرفیت استفاده شود، برای پیشرفت استان سودمند است.

معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه شهرکرد  افزود:  روانشناسی، حقوق و صنایع دستی از جمله رشته گرایش های هستند که می توانند به اداره کل زندان ها جهت برطرف کردن نیازها کمک کنند.

حمید رضا حیدری نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از نتایج حاصل از امضای تفاهم نامه قبلی گفت: محققان همواره به دنبال یک بستر مناسب جهت مطالعه و پژوهش هستند و  زندان به لحاظ اجتماعی، در شرایطی است که به عنوان یک پایگاه اجتماعی  و در همه امور می‌ تواند مورد مطالعه قرار گیرد .

مدیرکل اداره زندان‌ها افزود: کارویژه اصلی ما اصلاح و تربیت است که این امر درسایه مباحث علمی انجام می شود که اگر مباحث علمی نباشد  امکان اصلاح و تربیت وجود ندارد.

تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه های برنامه ریزی آموزشی،  برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها، نشست‌ها، سمینارها، دوره‌های و کارگاه‌های آموزشی ، تأمین مربی واجد شرایط جهت تدریس در کارگاه‌های آموزشی،تهیه، طراحی و اجرای طرح‌های پژوهشی،تبیین و تدوین حوزه‌های پژوهشی مشترک و اجرای پروژه‌های مشترک میان‌رشته‌ای جهت تولید دانش و توسعه دانش فنی و نوآوری،ارائه برنامه جهت توسعه فناوری‌های مورد نیاز، معرفی دانش‌آموختگان متقاضی کارورزی در زندان جهت تبدیل دانش به مهارت، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت فرهنگی و کاربردی ، تبادل محصولات فرهنگی اعم از cd، فیلم و... از مفاد این تفاهم‌نامه است.

مدت این تفاهم‌نامه یک سال است و در صورت رضایت طرفین تمدید می شود.

 

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است