English   |     |     |   پنج شنبه ٧ اردیبهشت ١٣٩٦   
معرفی دانشگاه شهرکرد

 

دانشگاه شهرکرد در غرب شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع است. در سابقه آن می‌توان گفت: در سال 1356 آموزشکده دام‌پروری شهرکرد در یک ساختمان استیجاری در جوار میدان دانشگاه شهرکرد با پذیرش 30 دانشجو در رشته دام‌پروری آغاز به کار کرد. پس از انقلاب فرهنگی و هم‌زمان با بازگشایی دانشگاه‌ها در سال 1361 آموزشکده کشاورزی شهرکرد فعالیت خود را با دو رشته کاردانی امور زراعی  و امور دامی از سر می‌گیرد. در همین سال نیز زمینی به مساحت 150 هکتار جهت آموزشکده در غرب شهرکرد و حاشیه جاده سامان اختصاص می‌یابد. در سال 1367 آموزشکده کشاورزی شهرکرد به مجتمع آموزش عالی ارتقاء یافت و علاوه بر دو رشته سابق در سه رشته جدید مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات، کاردانی منابع طبیعی (تکنولوژی مرتع و آبخیزداری) و کاردانی دامپزشکی دانشجو پذیرفت و به برکت سفر مقام معظم رهبری در سال 71 به استان  چهارمحال و بختیاری، مجتمع آموزش عالی شهرکرد به دانشگاه شهرکرد ارتقاء یافت. در دانشگاه شهرکرد هم اکنون بیش از 8 هزار دانشجو در 161 رشته تحصیلی (52 رشته کارشناسی، 68 رشته کارشناسی ارشد،40 رشته دکتری تخصصی و یک‌رشته دکتری حرفه‌ای) و 28 رشته تحصیلی در پردیس دانشگاهی این دانشگاه (13 رشته کارشناسی ارشد و 15 رشته دکتری تخصصی) مشغول به تحصیل هستند.

همچنین 300 نفر عضو هیات­ علمی تمام‌وقت شامل 15 استاد، 68 دانشیار، 200 استادیار و 17 مربی در 8 دانشکده (کشاورزی، فنی و مهندسی، منابع طبیعی و علوم زمین، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، دامپزشکی، علوم ریاضی، هنر و علوم انسانی فارسان)، 5 پژوهشکده (فناوری جنین، زیست‌فناوری، بیماری‌های مشترک انسان و دام، مرکز تحقیقات منابع آب، نانوتکنولوژی)، قطب علمی آنالیز غیرخطی- بهینه‌سازی و کنترل، گروه پژوهشی فتونیک و مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه مشغول به فعالیت­های علمی و پژوهشی هستند و در آینده نزدیک با بهره‌برداری و افتتاح پروژه‌های در حال ساخت (دانشکده دامپزشکی در شهرکرد، فنی و مهندسی در شهرستان فارسان و دانشکده‌های فنی-مهندسی و منابع طبیعی در شهرستان بروجن) به تعداد دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های این دانشگاه افزوده خواهد شد.

با توجهات و تدابیر دولت محترم و برنامه‌ریزی‌های منسجم و تلاش همه‌جانبه مجموعه دانشگاه شهرکرد، این دانشگاه توانسته است در عرصه‌های مختلف موفقیت‌های بزرگی به دست آورد و خود را به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های موفق به عرصه آموزش عالی کشور معرفی کند.  

 

 ارتباط با دانشگاه شهرکرد

نشانی: شهرکرد، کیلومتر 2 جاده سامان، دانشگاه شهرکرد

صندوق پستی  115

تلفن: 9-32324401-0381

روابط عمومی: 32321631-038

وب‌سایت: www.sku.ac.ir

سامانه پیام کوتاه (و دریافت نظرات): 10002433

تلفکس روابط عمومی:32321631-038

روابط عمومی دانشگاه شهرکرد

 

 

صفحه اصلی دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری تماس با ما نقشه دانشگاه دفتر تلفن پیوندهای مفید
کلیه حقوق وب سایت متعلق به دانشگاه شهرکرد می باشد
Designed By: Tiida