English   |     |     |   پنج شنبه ٧ اردیبهشت ١٣٩٦   


تاريخ و زمان انتشار :        29 دی 1395 ساعت 15:04 تعداد بازديد کنندگان:           788
برگزاري مراسم آغاز ساخت خوابگاه دخترانه 15 خرداد با حضور مسئولان كشوري و استاني در دانشگاه شهركردمراسم آغاز ساخت خوابگاه دخترانه 15 خرداد با حضور مسئولان كشوري و استاني در دانشگاه شهركرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه شهركرد، بعدازظهر سه‌شنبه 28 دي‌ماه 1395، مراسم آغاز  ساخت خوابگاه دخترانه 15 خرداد دانشگاه شهركرد با حضور آيت الله حسن صانعي عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و سرپرست بنياد 15 خرداد، حجت الاسلام والمسلمين محمد علي نظام زاده نماينده ي رهبري در امور دانشجويان آسيا، حجت الاسلام  و المسلمين مسيح مهاجري نماينده رييس جمهور و مدير مسئول روزنامه جمهوري اسلام ايران، حجت الاسلام محمد علي نكونام نماينده ولي فقيه در استان  و امام جمعه شهركرد، قاسم سليماني استاندار چهارمحال و بختياري ،دكتر علي كاظمي  نماينده مردم  شهرستان هاي  اردل، كوهرنگ ، كيار و فارسان در مجلس شوراي اسلامي، دكتر شايان شامحمدي رييس دانشگاه شهركرد ، اعضاي هيأت رييسه دانشگاه شهركرد،  جمعي از ائمه جمعه و روساي ادارات و شهرداري هاي و خيّرين استان، اساتيد، كارمندان و دانشجويان دانشگاه شهركرد برگزار شد.

 مهمانان و مدعوين  اين برنامه  بر لزوم توجه به دانشجويان اشاره نمودند و در سخنان جداگانه اي به بيان نظرات خود پرداختند:

آيت الله حسن صانعي : اولين خواسته ما در اسلام حفظ ناموس است.

 آيت الله حسن صانعي  سرپرست محترم بنياد 15 خرداد با اشاره به کلنگ زنی خوابگاه دخترانه 15 خرداد در دانشگاه شهرکرد، افزود: اولین خواسته ما در اسلام حفظ ناموس است و بنا بر همین ارزش به ساخت خوابگاه‌های دخترانه دانشجویی در دانشگاه‌ها مشغول شده‌ایم.

ايشان در بخش ديگري از سخنانشان با اشاره به درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني رييس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: رهبر معظم انقلاب و آیت‌الله هاشمی جانشان با هم بود  و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تلاش‌های بسیاری برای پیروزی و تداوم انقلاب داشتند.

آیت‌الله صانعی در ادامه به فرمایشات رهبری در مورد خناس ها اشاره کرد و ادامه داد: وسیله برای شناخت خناس ها فراوان است و همه خناس ها را به خوبی می‌شناسند، همچنان که خداوند در قرآن به این خناس ها اشاره کرده است.

وی با اشاره به اینکه همه باید با هم برادر باشیم، افزود: این چیز ساده‌ای نیست و راه آن برگشت به اخلاق و رفتار امام راحل و برگشت به آموخته‌های اسلام است.

آیت‌الله صانعی در پایان تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرمودند:« دعواها برای چیست؟ اگر برای دنیاست که چند روز بیشتر نیست و اگر برای غیر آن است حماقت است».

حجت الاسلام مسيح مهاجري : بخش زيادي از تلاش و تفكر آيت الله رفسنجاني معطوف به تحصيل دختران بود.

حجت الاسلام مسيح مهاجري نماينده رييس جمهور و مديرمسئول روزنامه جمهوري اسلامي ايران  با اشاره به ارتحال آيت الله هاشمي گفت:  اوج كارهاي عمراني و سازندگي كشور به نام آيت الله هاشمي است به همين جهت به ايشان سردار سازندگي گفتند و در تاسيس دانشگاه آزاد بخش زيادي از تفكر و تلاش ايشان معطوف به تحصيل دختران بود.

حجت الاسلام  محمد علي نكونام : ساخت خوابگاه دانشجويي اقدامي پرثمر است.

حجت الاسلام  محمد علي نكونام نماينده ولي فقيه و امام جمعه شهركرد ضمن عرض تسليت درگذشت آيت االله هاشمي رفسنجاني، حضور آيت الله حاج شيخ حسن صانعي را در استان چهارمحال و بختياري را  توفيقي بزرگ و زمينه‌ساز پيشرفت بيش از پيش اين استان دانست و همت بي چشم داشت بنياد ملي 15 خرداد را براي احداث خوابگاه دانشجويي دخترانه در دانشگاه شهركرد تحسين نمود و ساخت خوابگاه را اقدامي پرثمر عنوان كرد.

  نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري در ادامه افزود: علي‌رغم تلاش هاي زياد مسئولين، اين استان نسبت به استان‌هاي هم‌تراز محروميت‌هاي زيادي دارد و براي مطرح شدن در سطح كلان و رسيدن به استان هاي هم تراز نيازمند توجه بيشتر مسئولان است.

قاسم سليماني : ساخت خوابگاه دانشجويي در دانشگاه شهركرد زمينه ساز امينت فكري و آسودگي جامعه است.

قاسم سليماني استاندار چهارمحال و بختياري ضمن گراميداشت ياد و خاطره تمامي مجاهدين انقلاب به ويژه آيت الله هاشمي رفسنجاني، افزود: حضرت آيت الله حسن  صانعي  يادآور نهضت بزرگ امام راحل در اوايل دهه 40 و انقلاب اسلامي است و  انقلاب اسلامي ايران الگوي تمامي نهضت‌هاي جهاني است و تا ابد نام و ياد بنيانگذار و مجاهدان آن زنده خواهد ماند.

استاندار چهارمحال و بختياري در ادامه گفت:  اين استان به پاس تلاش‌ها و همت مسئولين از اوايل انقلاب تا كنون پيشرفت زيادي داشته است و تحصيل بيش از 50000 نفر دانشجو يكي از دستاوردهاي علمي اين استان است؛ با اين حال متناسب با زمان، محروميت‌هاي زيادي وجود دارد كه اقشار دانشجو را نيز تحت تأثير قرار داده است.

استاندار دانشجويان دختر غيربومي دانشگاه شهركرد را امانت در اين استان دانست و تصريح كرد: با اقدام نيك بنياد 15 خرداد در  ساخت خوابگاه دخترانه، امنيت فكري و آسودگي خاطر در جامعه ايجاد مي‌شود كه موجبات تحول و پيشرفت روز افزون استان خواهد شد.

دكتر علي كاظمي:  ما مسئولين بايد زير ساخت ها را براي دانشجويان فراهم نماييم.

 دكتر علي كاظمي نماينده  مردم اردل، كوهرنگ ، كيار و فارسان  در مجلس شوراي اسلامي  ضمن خير مقدم به همه حاضرين گفت:  ما شاهد كلنگ زني و يك كار خير در دانشگاه هستيم،  مكاني كه به فرموده امام اگر مي خواهيد رشد و آباداني داشته باشيد به كارخانه دانشگاه برويد و از آنجا خروجي هاي خوب را دريافت نماييد و يا به قول امير كبير اگر  خواهان رشد و توسعه واقعي هستيد، به دنبال انسان باشيد و انسان از دانشگاه بيرون خواهد آمد.  اگر دانشگاه مي خواهد به آن رشد واقعي برسد ما مسئولين بايد زير ساخت ها را براي محققين ما كه دانشجويانمان هستند، فراهم كنيم و دغدغه هاي آنها را برطرف كنيم، دغدغه خوابگاه يكي از دغدغه هاي صنفي آنها است كه اميدوارم اين دغدغه برطرف شود.

حسین مهاجری : خوابگاه دخترانه پانزده خرداد دانشگاه شهركرد هشتمين خوابگاهي است كه توسط بنياد 15 خرداد كلنگ زني مي شود.

حسین مهاجری ، مدير اداري بنياد 15 خرداد،  با اشاره به اينكه خوابگاه دانشجویی دخترانه 15 خرداد دانشگاه شهرکرد هشتمین خوابگاهی  است  که توسط  اين بنیاد کلنگ‌زنی می‌شود، گفت :برای هر خوابگاه دانشجویی 70 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است و  اگر به دلیل نوسانات قیمت در طول  ساخت پروژه به اعتبار بیشتری  نياز باشد، بنیاد  آن را پرداخت خواهد کرد.

مهاجری همچنين گفت:  خوابگاه‌های دانشجویی احداث شده توسط بنياد 15 خرداد  صرفاً برای دختران ساخته می‌شوند.

دكتر شايان شامحمدي : كمبود خوابگاه‌هاي دانشجويي، يكي از  مشكلات  دانشجويان  دختر دانشگاه شهركرد است.

  دكتر شايان شامحمدي رييس دانشگاه شهركرد، ضمن تسليت مجدد درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني از خدمات شايان توجه وي تمجيد كرد  و در ادامه  ضمن تشكر از بنياد 15 خرداد و نيك انديشي و خيرخواهي آيت الله حاج شيخ حسن صانعي  براي ساخت خوابگاه دخترانه در اين دانشگاه، كمبود خوابگاه‌هاي دانشجويي  را يكي از مهم‌ترين معضلات اين دانشگاه  دانست و افزود: كمبود خوابگاه همه ساله  باعث  انصراف جمع زيادي از دانشجويان دختر غيربومي اين دانشگاه  از ادامه تحصيل مي شود.

دكتر شامحمدي در ادامه گفت: در حال حاضر براي رفع اين كمبود  با بهره‌گيري از پتانسيل خيرين 5000 متر مربع خوابگاه ويژه دانشجويان دختر در دانشگاه شهركرد در حال احداث است كه تا كنون 50 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.  

 شايان ذكر است در مراسم  كلنگ زني خوابگاه دخترانه 15 خرداد  يكي از دانشجويان دختر دانشگاه شهركرد به نيابت از دانشجويان دختر پيامي را خطاب به آيت الله صانعي  قرائت نمود و  در اين پيام از تلاش ايشان و  بنياد 15 خرداد جهت احداث خوابگاه دخترانه تشكر و قدر داني شد.

 گفتني است ، اين خوابگاه دخترانه به همت  و نيت خيرخواهانه بنياد 15 خرداد  با هزينه‌اي بالغ بر 7 ميليارد تومان  به مساحت 4500 متر در سه طبقه و با ظرفيت 250 نفر ساخته خواهد شد.

 

نظر شما

نام:


ادرس پست الکترونيکی:


نظر شما:صفحه اصلی دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری تماس با ما نقشه دانشگاه دفتر تلفن پیوندهای مفید
کلیه حقوق وب سایت متعلق به دانشگاه شهرکرد می باشد
Designed By: Tiida