سه شنبه ٢٥ تیر ١٣٩٨

تعداد بازدید: ٤٩٠
 

:

برگزاری نشست کار گروه اشتغال و مسائل اجتماعی و فرهنگی شبکه ملی جامعه و دانشگاه در دانشگاه شهرکرد

نشست کار گروه اشتغال و مسائل اجتماعی و فرهنگی شبکه ملی جامعه و دانشگاه در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کد خبر: ٣٩٧٦

تاریخ انتشار: ٢٧ آذر ١٣٩٧ ساعت ١٧:٥٠به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، سه شنبه 27 آذر ماه 1397 نشست کار گروه اشتغال و مسائل اجتماعی و فرهنگی شبکه ملی جامعه و دانشگاه با حضور اعضای دبیرخانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر سعید صفی مسئول دفترنهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد  در این نشست ضمن خیر مقدم به اعضای دبیرخانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه و حاضرین در نشست گفت : دانشگاه جامعه را ز خود می داند و حل مشکلات جامعه را وظیفه خود می داند و از نظرات و پیشنهادات سازنده استقبال می کند.

خانم متین رمضان خواه مدیر اجرایی شبکه ملی جامعه و دانشگاه نیز ضمن بیان اهداف شبکه ملی جامعه و دانشگاه گفت: هدف از تشکیل این نشست بررسی مسائل و مشکلات استان و  ارائه راهکارهای لازم جهت حل این مسائل است و ارکان اجرایی شبکه نیز با حضور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، وزارت کشورو سازمان برنامه و بودجه به عنوان همکاران اصلی شبکه هستند.

دکترمهدی کرمی دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان چهار محال و بختیاری نیزبه اختصار به تبیین اهداف شبکه پرداخت و استان چهار محال محال و بختیاری را اولین استانی دانست که میزبان دبیرخانه مرکزی این شبکه است.

دکتر غلام زاده دبیر کار گروه فرهنگی- اجتماعی  نیز به تبیین شاخصه های  مختلف استان در حوزه اشتغال و فرهنگی- اجتماعی  پرداخت.

دکتر محمد ربیعی دبیر کار گروه اشتغال و مسائل اجتماعی و فرهنگی شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان چهار محال و بختیاری نیز در ادامه به مسائل و مشکلات  استان در زمینه  اشتغال و مسائل اجتماعی و فرهنگی از قبیل بیکاری، آسیب های اجتماعی پرداخت و راه کار هایی جهت برطرف کردن موانع و مسائل استان بیان کرد .

 درپایان اعضای حاضر در این نشست به بیان دیدگاه های خود در مورد مسائل مطرح شده پرداختند و جمع بندی نهایی جهت ارائه به دبیرخانه شبکه ملی جامعه و دانشگاه  انجام شد.

گفتنی است، تشکیل کارگروه‌های علمی بر اساس اولویت مسائل استانی، تهیه گزارش‌های مسئله شناسانه و سیاست محور درباره‌ی مسائل توسعه پایدار در سطح استان(در موضوعات کارگروه‌ها)، تهیه‌ گزارش در مورد مسائل مهم استانی، شناسایی و شبکه‌سازی نخبگان و متخصصان استانی بر اساس کارگروه‌های علمی ، توصیه‌های سیاست محور کاربردی درباره مسائل استانی به مراجع ذی‌صلاح استانی و ملی، تعامل با دستگاه‌های ذی‌نفع و ذی‌ربط طرف تفاهم از مأموریت‌های واحدهای استانی شبکه ملی جامعه و دانشگاه است.

شایان ذکر است، این شبکه همان اتاق فکر سابق با ساختار جدید است که در آن رییس دانشگاه مادر به‌عنوان رییس شبکه، معاون فرهنگی و اجتماعی به‌عنوان نایب رییس و یک نفر با انتخاب رییس شبکه به عنوان دبیر عضویت دارند.

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است