سه شنبه ٢٥ تیر ١٣٩٨

تعداد بازدید: ٥٠٦
 

:

برگزاری نشست هم اندیشی اعضای دبیر خانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه، روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری با معاون فرهنگی- اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری

نشست هم اندیشی اعضای دبیر خانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه، روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری با حضور معاون فرهنگی- اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری برگزار شد.

کد خبر: ٣٩٧٩

تاریخ انتشار: ٢٨ آذر ١٣٩٧ ساعت ٢٠:١١به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد،چهار شنبه 28 آذر ماه 1397 نشست هم اندیشی اعضای دبیر خانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه، روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری با معاون فرهنگی- اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری برگزار شد.

دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد و دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان در این نشست ضمن خیر مقدم به حاضرین در گزارشی پیرامون وضعیت استان و شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان بیان کرد و اظهار امیدواری نمود این نشست ها راهگشایی در جهت نیل به اهداف و حل مشکلات و مسائل استان با کمک اطلاعات و مطالعات کار گروه های تشکیل شده در استان باشد.

دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی- اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری  و دبیر شورای سیاستگذاری شبکه ملی جامعه و دانشگاه نیز در این نشست به ماهیت و اهداف شکل گیری شبکه ملی جامعه و دانشگاه و رسالت اجتماعی دانشگاه در این ز مینه  پرداخت و گفت دانشگاه باید گوشه چشمی به دغدغه های جامعه میزبان داشته باشد. ما باید اتصال و پیوندی بین نظام آموزش عالی با بدنه اجتماعی برقرار کنیم تا به جامعه بگویم با شما و در کنار شما هستیم.

معاون فرهنگی- اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ادامه گفت: ما با شبکه ملی جامعه و دانشگاه می خواهیم به یک هم افزایی برسیم ، تعامل فکری داشته باشیم و به یک خرد جمعی برسیم.با احساس مسئولیت دغدغه های که داریم را با هم در میان بگذاریم تا از طریق کارشناسی و توجه کردن به اندیشه ها و نقطه نظراتی که دیگران دارند گشایشی ایجاد کرد. با ایجاد شبکه ملی جامعه و دانشگاه این مکان فراهم شد که با لحاظ کردن اندیشه ها و ایده ها به دستآوردهای بیشتری برسیم.

وی با اشاره به گسترش کمی آموزش عالی و به حاشیه رفتن نقش دانشگاه در حل مسائل اجتماعی ابراز امیدواری کرد که مدل پویا و چابک شبکه ملی جامعه و دانشگاه بتواند مکانی  برای اندیشمندان و نخبگان سازمان های مردم نهاد استان ها برای رصد مشکلات و در نهایت حل مشکلات پیش رو باشد.

دکتر غلامرضا غفاری در پایان این نشست اظهار امیدواری کرد با توجه به پتانسیل که بخش های آموزشی در استان های مختلف دارند خدمت گزار و کمک کار خوبی برای توسعه استان ها و کمک به حل مسائل مختلف استانی باشند.

دکتر مهدی کرمی دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان چهار محال وبختیاری نیز در این نشست به اهم فعالیت های انجام شده این شبکه در استان اشاره کرد و به معرفی کار گروه های تخصصی شکل گرفته در زمینه محیط زیست آب و کشاورزی، مسائل اجتماعی اشتغال و گردشگری، اقتصاد و صنعت پرداخت و در این مورد گزارشی ارائه کرد.

در  ادامه این نشست دبیران کارگروه های شبکه ملی جامعه و دانشگاه، روسای دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی استان به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است