چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

تعداد بازدید: ٨٦٩
 

:

برگزاری نشست کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه شهرکرد

نشست کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کد خبر: ٣٩٨٦

تاریخ انتشار: ١٥ دی ١٣٩٧ ساعت ١٣:١٦به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز چهارشنبه 12 دی97 نشست کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه شهرکرد  با حضور اعضای حقوقی و حقیقی این کمیسیون در محل مرکز هیات امناء و هیات ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تهران برگزار شد.

دکتر برات قبادیان، رییس کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه شهرکرد ضمن خیرمقدم به اعضای کمیسیون با اشاره به وضعیت بودجه کشور و دانشگاه ها  گفت: باید از طریق کوچک سازی و کاستن از هزینه ها و همچنین از طریق کسب درآمد خارج از بودجه دولت، وابستگی بودجه ای دانشگاه ها به بودجه دولت کاسته شود.

دکتر قبادیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برپایی متفاوت نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال کشور افزود: نمایشگاهی که امسال به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همکاری سایر وزارتخانه ها برگزار شد، متفاوت از سال های گذشته بود. در سال های گذشته شرکت های دانش بنیان به صورت عمده شرکت می کردند و علاوه بر آنها صنایع و دستگاههایی هم که کالای فنآورانه داشتند، محصول فناورخود را به نمایش می گذاشتند ولی امسال به دلیل  تحریم ها، در نمایشگاه  کالاهای به نمایش گذاشته شد که فناورانه هستند اما به دلیل تحریم ها  امکان ورود و تولید آن در داخل نیست و از خارج وارد می شدند، به عبارت دیگر امسال نیازهای فناورانه  شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و صنعتی به نمایش گذاشته شد تا بر اساس رویکرد درون زایی که از شاخص های اقتصاد مقاومتی است در داخل تامین و تولید شوند.

دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد و دبیر هیات امنای دانشگاه نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین و معرفی اعضای حقوقی و حقیقی کمیسیون به ارائه گزارش مختصری از وضعیت فعلی دانشگاه شهرکرد پرداخت و گفت: با توجه به تصویب چارت جدید، از نظر ساختاری دانشگاه شهرکرد دارای 5 معاونت، 15 مدیریت، 15 دانشکده و پژوهشکده و 55 گروه آموزشی و پژوهشی است.

 رییس دانشگاه شهرکرد افزود: این دانشگاه دارای 346 عضو هیات علمی شامل 33 استاد، 107 دانشیار ،194 استادیار و 12 مربی، دارای 291 کارمند، شامل: 102 کارمند رسمی،24 کارمند پیمانی و 165 کارمند قراردادی است، در حوزه کارمندی با توجه به اینکه بیشتر نیروها در بخش امور مالی، اداری و آزمایشگاهی طی 2 یا 3 سال آینده  بازنشسته می شوند،  دانشگاه با مشکل کمبود نیروی متخصص مواجهه خواهد شد.

رییس دانشگاه شهرکرد در ادامه به ارائه گزارش درباره وضعیت بودجه ای و عمرانی، آموزشی و پژوهشی و فناورانه دانشگاه شهرکرد پرداخت و وضعیت این دانشگاه را رو به رشد توصیف کرد.

گفتنی است، در نشست کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه بیست دستور کار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است