جمعه ٣ خرداد ١٣٩٨

تعداد بازدید: ٨٤٣
 

:

برگزاری جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه شهرکرد

جشن ازدواج دانشجویی ، ویژه زوج های دانشجوی استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کد خبر: ٤٠٢٨

تاریخ انتشار: ٠٩ اسفند ١٣٩٧ ساعت ١١:٤٧ به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز چهارشنبه 8 اسفند 97، جشن ازدواج دانشجویی ویژه زوج های دانشجوی دانشگاه های استان شامل: دانشگاه شهرکرد، علوم پزشکی، آزاد و فرهنگیان با حضور دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد، حجت الاسلام دکتر سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه، دکتر کرامت الله سعیدی معاون فرهنگی- اجتماعی دانشگاه، دکتر غلامرضا شمس معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه و جمعی  از مسئولان  دانشگاهی استان، خانواده زوج های دانشجو و دانشجویان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

 

دکتر سعید کریمی در این آیین ضمن تبریک سالروز تولد حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت روزمادر و تبریک روز زن، از  دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاههای استان، معاونت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه و خیرین جهت فراهم سازی زمینه برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کرد و برای زوج های دانشجو آرزوی  توفیق و سلامتی نمود.

حجت الاسلام دکتر سعید صفی نیز در این مراسم ضمن تبریک تولد حضرت فاطمه(س) از ریاست دانشگاه شهرکرد به خاطر توجه و عنایت به برنامه های فرهنگی دانشگاه تقدیر و تشکر کرد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد در ادامه گفت: بنیان های روحی  و روانی زن و مرد متفاوت است و خداوند مرد را بر پایه اقتدار آفرید تا زن بر او تکیه کند. دخترتا قبل از ازدواج ، تکیه گاهش پدر است و پس از ازدواج، شوهر تکیه گاهش است و نوع برخورد زن و مرد با  مسئله اقتدار باید بر اساس آفرینش الهی باشد و از آن سوء استفاده نشود.

حجت الاسلام دکتر سعید صفی افزود:  اقتدار نشانه های در جسم و روان دارد که ضخیم بودن پوست ، عضلانی بودن،   محکم بودن  استخوان  بندی  و بم بودن صدای مرد نسبت به زن از  نشانه های اقتدار جسمی مرد نسبت به زن است و جرات و جسارت و سرعت نیز از نشانه های اقتدار روان مرد نسبت به زن است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد در ادامه با توصیه زوج های جوان به مدیریت زندگی خود گفت: مدیریت بیرون خانه باید با مرد و مدیریت داخل خانه باید با زن باشد که اگر اینگونه شود زندگی لذت پیدا می کند و زن و مرد از این لحاظ با بنیادهای روحی و روانی متفاوت آفریده شده اند تا مکمل هم باشندو در کنار هم زندگی کنند.

گفتنی است، در این ویژه برنامه معنوی و شاد، بیش از یکصد زو ج جوان از دانشجویان دانشگاه های استان حضور داشتند که با قید قرعه به آنها جوایزی اهدا شد.

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است