اولین پویش داوطلبانه دوستداران طبیعت در دانشگاه شهرکرد

٣٠ آبان ١٤٠١ ساعت ١٣:٥٩    کد: ٥٠٥٦   
تعداد بازدید:    ٢٣٧٥٩    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز دوشنبه 30 آبان ماه 1401، پویش داوطلبانه دوستداران طبیعت با حضور دکتر عزیزالله مولوی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر خدایار عبدالهی، رییس دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین و جمعی از اساتید و دانشجویان، انجمن های علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین و مسئولان و کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری در دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

دکتر عزیزالله مولوی با بیان اینکه در دنیای جدید نگاه مقدس انگاری پدیده های زیستی جای خود را به نگاه طماعانه و ابزار انگاری داده است و چالش های طبیعی و زیستی از میوه های تلخ چنین نگاهی است، گفت: از دانشگاه به عنوان نهاد آموزشی اثرگذار انتظار می رود انگاره طبیعت به مثابه آیه و آینه اوصاف الهی را در فرهنگ عمومی جامعه نهادینه سازد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اشاره به اینکه دانشگاه باید در قامت یک نهاد اجتماعی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی وارد شود، افزود: تعامل و هم افزایی بین ادارات محیط زیست و منابع طبیعی استان با دانشگاه شهرکرد می تواند به رفع مشکلات زیست محیطی کمک قابل توجهی کند و علاوه بر ظرفیت علمی اساتید دانشگاه، دانشجویان نیز می توانند در این مسیر بسیار کمک کننده باشند.

دکتر مولوی ادامه داد: دانشگاه شهرکرد به سمت دانشگاه نسل چهار و دانشگاه کارآفرین در حرکت است و تعامل بین دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد و سازمان حفاظت محیط زیست و اداره منابع طبیعی استان می تواند به تجربه اندوزی و کار عملی دانشجویان و حرکت در این مسیر کمک کننده باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد تاکید کرد: دغدغه های زیست محیطی عبادت است و آیات الهی را باید گرامی بداریم که این ویژگی از خصوصیات دانشگاه اسلامی است.

دکتر مولوی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در هر موضوعی برای نهادینه شدن در سطح جامعه گفت: تبیین اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی نیازمند انجام کار فرهنگی در سطح جامعه است تا این موضوع مهم به یک دغدغه برای همه اقشار جامعه باشد و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد نیز آماده هرگونه همراهی و کمک در این زمینه می باشد.

دکتر مولوی مسئله بازیافت در دانشگاه شهرکرد را یکی از موضوعات جدی زیست محیطی دانست که باید مورد توجه جامعه دانشگاهی قرار گیرد.

رییس دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست و اداره منابع طبیعی استان، اساتید و دانشجویان در اولین پویش داوطلبانه دوستداران طبیعت در دانشگاه شهرکرد، گفت: دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد همواره از انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی بر اساس نیازهای جامعه و محیط زیست استقبال می کند و از ظرفیت اساتید و دانشجویان این دانشکده در این مسیر استفاده خواهد کرد.

دکتر خدایار عبدالهی گفت: امیدواریم و این آمادگی را داریم که در ارتباط با همایش های حوزه محیط زیست و منابع طبیعی و پویش های بعدی همکاری لازم را با نهادهای مرتبط داشته باشیم.

در پایان این نشست، با توزیع دستکش و کیسه زباله، حاضران به پاکسازی محوطه شرق دانشگاه شهرکرد پرداختند تا این حرکت اولین گام از مسیر مشارکت در پویش داوطلبانه دوستداران طبیعت در دانشگاه شهرکرد باشد.


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱