خوابگاه‌های دانشگاه شهرکرد از برترین‌ها در بین خوابگاه‌های دانشجویی کشور

٣٠ آبان ١٤٠١ ساعت ١٦:٥٥    کد: ٥٠٥٧   
تعداد بازدید:    ١٨٦٢٣    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد روز دوشنبه 30 آبان 1401، دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دكتر جهانشير اميني معاون اداري، مالي و مديريت منابع صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دکتر یاسر پیرعلی رییس دانشگاه شهرکرد و هیات رییسه دانشگاه با هدف ارزیابی وضعیت رفاهی و بهبود امکانات موجود، از دانشگاه شهرکرد بازدید کردند.

دکتر مسعود گنجی ضمن ابراز رضایت از وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه شهرکرد گفت: در بازدید از خوابگاه‌های دانشگاه، برنامه‌ریزی‌ها و تلاش مدیران بسیار مشهود است و خوابگاه‌های دانشگاه شهرکرد جزء باکیفیت‌ترین خوابگاه‌ها در سطح کشور است و مسائل خوابگاهی موجود، متوجه کلیه‌ی دانشگاه‌های کشور است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه گفت: در راستای افزایش خوابگاه‌های دانشجویی، قراردادی با وزارت راه و شهرسازی بسته‌شده که دانشگاه باید امکانات زیربنایی از جمله زمین را به وزیر علوم گزارش دهد تا با معرفی به وزارت راه و شهرسازی این خوابگاه‌ها ساخته شود.

دکتر مسعود گنجی، تخصیص اعتبار لازم به بخش امور رفاهی و دانشجویی دانشگاه‌ها و میزان بودجه مصوب شده در بخش امور رفاهی دانشگاه‌ها را، از سوی سازمان برنامه‌وبودجه عنوان کرد و گفت: باید با تخصیص مناسب و به‌موقع اعتبارات، مدیران دانشگاه‌ها را در پیشبرد اهداف حمایت کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به رتبه بندی دانشگاه شهرکرد در بین دانشگاه‌های برتر و قرار گرفتن اعضای هیات علمی دانشگاه شهرکرد در بین یک درصد برتر جهان گفت: افتخارات دانشگاه شهرکرد نتیجه تلاش معاونین، مدیران و کارشناسان این دانشگاه بوده است که با توجه به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.

دکتر مسعود گنجی با تأکید بر جذب دانشجویان خارجی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان چهار محال وبختیارینسبت به کشور عراق، این ظرفیت خوبی برای دانشگاه  شهرکرد است و دانشجویان خارجی می‌توانند مبلغ خوبی برای دانشگاه باشند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تأکید بر خریداری تجهیزات مدرن و باکیفیت در راستای توسعه دانشگاه، ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان و تولید محصولات باکیفیت را مهم ارزیابی کرد.

دکتر مسعود گنجی راه‌اندازی صندوق خیریه دانشجویی با هدف کمک به دانشجویان نیازمند درزمینهٔ هزینه‌های سرای دانشجویی (خوابگاه)، شهریه، تغذیه و دیگر مایحتاج دانشجویان نیازمند را بسیار مهم برشمرد.

دکتر یاسر پیر علی نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضور دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این سفر ان شا الله سر شار از خیر و برکت برای دانشگاه باشد.

رییس دانشگاه شهرکرد با اشاره به خوابگاه‌های دانشجویی، زمین چمن و ظرفیت‌های دانشگاه گفت: این امکانات، ظرفیت‌ خوبی برای درآمدزایی هستند که با تکمیل و تجهیز آن‌ها می‌توان در تابستان و تعطیلی دانشگاه‌ها از آن استفاده کرد.

دکتر یاسر پیر علی در ادامه افزود: ما از تمام ظرفیت‌های خیرین استفاده خواهیم نمود ولی با توجه به کم بودن این ظرفیت در استان نسبت به استان‌های دیگر درخواست مساعدت و توجه بیشتر به دانشگاه شهرکرد راداریم.

رییس دانشگاه شهرکرد، تجهیز و تکمیل امکانات موجوددر دانشگاه را با هدف تربیت نسل متعهد جامعه از ضروریات دانست.

گفتنی است در این بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی، سلف سرویس دانشجویان و آشپزخانه مرکزی دانشگاه با هدف توسعه رفاهی دانشجویان بازدید شد و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صحبت‌های دانشجویان در ارتباط با مسائل و مشکلات مربوط به خوابگاه، تغذیه و امکانات رفاهی و مشکلات حوزه آموزش را شنید و برای مرتفع نمودن مسائل تا حد امکان قول مساعد داد.


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱