نشست هم اندیشی رییس دانشگاه شهرکرد با مدیرحوزه علمیه چهارمحال و بختیاری به منظور ایجاد گروه همکاری علمی حوزه و دانشگاه

٠٢ آذر ١٤٠١ ساعت ١٧:٩    کد: ٥٠٦٧   
تعداد بازدید:    ١٥٢١٥    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز چهارشنبه 2 آذر 1401 نشست هم اندیشی دانشگاه شهرکرد با حوزه علمیه شهرکرد با حضور دکتر یاسر پیرعلی رییس دانشگاه شهرکرد، حجت الاسلام اسحاق سعیدی مدیر حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری، دکتر عزیزالله مولوی معاون فرهنگی- اجتماعی دانشگاه، دکتر محمدعلی نظری مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی و دکتر صادق میراحمدی عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه در مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار شد.

در این نشست دکتر یاسر پیرعلی ضمن تقدیر و تشکر برای برگزاری این نشست گفت: هدف م از برگزاری این نشست ایجاد یک گروه همکاری علمی بین دانشگاه و حوزه علمیه است تا از این طریق تعاملات و اقدامات به صورت متقابل، مداوم و هدفمند پیش برود.

رییس دانشگاه شهرکرد در ادامه گفت: با ایجاد این گروه همکاری، می توان جهت اسلامی شدن دانشگاه ها و در راستا وحدت حوزه و دانشگاه، تحقیقات بین رشته ای ایجاد نمود تا از ظرفیت های متقابل به نحو مقتضی استفاده شود.

دکتر یاسر پیرعلی با اشاره به 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه، خواستار برگزاری یک همایش علمی مفید شد.

حجت الاسلام اسحاق سعیدی نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور رییس و جمعی از مسئولان دانشگاه شهرکرد گفت: این نشست علاوه بر ایجاد مجاورت جسمی باعت ایجاد مجاورت فکری شده است که این امر پسندیده و خوبی است.

 مدیر حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری با اشاره به مبحث وحدت حوزه و دانشگاه گقت: اتحاد یعنی استفاده از ظرفیت های متقابل، دانشگاه می تواند از ظرفیت های حوزه استفاده کند و متقابلا حوزه نیز می تواند از ظرفیت های دانشگاه استفاده کند.

حجت الاسلام اسحاق سعیدی افزود: سنخ کار حوزه با سنخ کار دانشگاه متفاوت است اما در عین حال می توانیم کنار یکدیگر قرار بگیریم و از ظرفیت ها و تجارب متقابل  یکدیگر استفاده کنیم و در مسائل آموزشی، تهذیب و بخصوص پژوهشی می توانیم با یکدیگر همفکری نماییم.

در پایان این نشست مقرر شد، گروه همکاری های علمی بین دانشگاه و حوزه علمیه ایجاد شود و هر طرف نیز یک مسئول برای آن معرفی نمایند.


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱