بررسی نتایج اولین دوره طرح تحقیقاتی بهبود ژنتیکی مقاومت به آسیت در جوجه های گوشتی لاین آرین در موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور

١٨ دی ١٤٠١ ساعت ١٣:٥٩    کد: ٥١٤٤   
تعداد بازدید:    ١١٧٧٣    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز شنبه 17 دی ماه 1401، جلسه ای در خصوص بررسی نتایج اولین دوره​ طرح تحقیقاتی بهبود ژنتیکی مقاومت به آسیت در جوجه های گوشتی لاین آرین با حضور دکتر یاسر پیرعلی، رییس دانشگاه شهرکرد، دکتر مختار مهاجر رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، نمایندگان ستاد توسعه زیست فناوری، معاونت علمی ریاست جمهوری و دکتر بهنام احمدی پور، رییس پژوهشکده علوم پرندگان دانشگاه شهرکرد، در موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور برگزار شد.

دکتر مختار مهاجر ضمن قدردانی از دانشگاه شهرکرد و اعضای پژوهشی طرح مرغ لاین، رضایتمندی خود را از اجرای مراحل علمی این طرح اعلام و ابراز امیدواری کرد: با ادامه این طرح بتوانیم  اطلاعات و نتایج حاصل را به صورت کاربردی در صنعت طیور مورد استفاده قرار دهیم.

دکتر یاسر پیرعلی با تاکید بر اینکه یکی از راهبردهای مهم دانشگاه شهرکرد همکاری نزدیک با صنعت است، خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های دانشگاه ها در نسل جدید، بررسی و حل مسائل و مشکلات جامعه و صنعت  است و در این راستا دانشگاه شهرکرد با همه توان و ظرفیت خود که مبتنی بر دانش بنیان  است، در راه رسیدن به این هدف مهم تلاش می کند.

رییس دانشگاه شهرکرد در ادامه افزود: طرح تحقیقاتی مرغ لاین در دانشگاه شهرکرد با درنظر گرفتن مسائلی مانند امنیت غذایی، اشتغال و توسعه علمی جامعه مورد تاکید مقام معظم رهبری صورت گرفته است و برای حل مسائل جامعه با تمام ظرفیت های دانشگاه اعلام آمادگی می کند.

دکتر یاسر پیرعلی خاطر نشان کرد: دانشگاه شهرکرد آمادگی لازم را برای ادامه همکاری با سایر دستگاه ها برای اجرای تحقیقات در زمینه لاین آرین دارد.

در ادامه این نشست دکتر بهنام احمدی پور به ارائه گزارشی از مراحل اجرای طرح در پژوهشکده پرندگان دانشگاه شهرکرد پرداخت و گفت: این طرح با همکاری اساتید و کارشناسان دانشکده های کشاورزی و دامپزشکی صورت گرفت و داده های حاصل از آن جمع آوری و ثبت شده است.

رییس پژوهشکده علوم پرندگان دانشگاه شهرکرد در ادامه  به بیان اهداف و داده های حاصل شده از اجرای این طرح پرداخت.

همچنین دکتر مهربان- همکار طرح- در این نشست به ارائه تحلیل آماری از داده های حاصل پرداخت.

 


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱