بازدید رییس دانشگاه شهرکرد از مرکز نوآوری و تصفیه خانه فاضلاب دانشگاه صنعتی اصفهان

٢٣ اسفند ١٤٠١ ساعت ١٤:١٧    کد: ٥٢١٢   
تعداد بازدید:    ٥٧١    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز دوشنبه 22 اسفند 1401 دکتر یاسر پیرعلی رییس دانشگاه شهرکرد همراه با دکتر رسول عالی پور مدیر طرح و برنامه دانشگاه و مهندس علی سیاحیان سرپرست گروه امور فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه شهرکرد،  به منظور بررسی تجربه های قبلی در احداث تصفیه خانه فاضلاب و با هدف احداث تصفیه خانه فاضلاب در دانشگاه شهرکرد از تصفیه خانه فاضلاب دانشگاه صنعتی اصفهان بازدید کردند.

دانشگاه شهرکرد در جهت سازگاری با کم آبی، جمع آوری و تصفیه فاضلاب های بهداشتی دانشگاه و استفاده از پساب آنها جهت آبیاری فضای سبز غیرمثمر، را در دستور کار قرار داده است و با اجرای تصفیه خانه، اقدام به ذخیره سازی آب و استفاده جهت آبیاری جنگلها و درختان غیر مثمر دانشگاه خواهد شد.

با این اقدام علاوه بر کاهش مصرف آب شرب در دانشگاه، فشار بر منابع آب سطحی و زیرزمینی نیز کاهش یافته و از آلودگی های زیست محیطی ناشی از دفع فاضلابها به محیط نیز کاسته خواهد شد.

جداسازی فاضلاب های آزمایشگاهی (صنعتی) از فاضلابهای بهداشتی، اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب دانشگاه، اجرای خط انتقال فاضلاب به تصفیه خانه، طراحی و اجرای تصفیه خانه جدید فاضلاب، مخزن ذخیره پساب برای فصول آبیاری، اجزای اصلی طرح تصفیه فاضلاب و بازچرخانی پساب جهت مصرف فضای سبز دانشگاه شهرکرد می باشد.

کاهش فشار بر منابع آب سطحی و زیرزمینی، اجرای شبکه و تصفیه خانه فاضلاب،  اجرای مخزن ذخیره پساب جهت مصارف فضای سبز، کاهش مصرف آب شرب و بهداشتی مهمترین دستاوردهای این طرح برای دانشگاه خواهد بود.

گفتنی است،  تصفیه خانه فاضلاب دانشگاه شهرکرد با اعتبار 130 میلیارد ریال از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرکرد و سایر منابع، احداث خواهد شد.

از مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان نیز که به کمک شرکت فولاد مبارکه اصفهان جهت تجاری سازی ایده های نو درراستای کمک به صنعت فولاد و نیز جذب نخبگان دانشگاهی تجهیز شده است، بازدید شد. همچنین دفتر منطقه ای شرکت فولاد مبارکه اصفهان و  دفاتر سایر صنایع استان نیز درمرکز نوآوری دانشگاه شهرکرد مستقر خواهد شد.


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱