تعداد بازدید: ١٠٢٧
 

:

برگزاری آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و نشست خبری برگزاری چهلمین سالگر


کد خبر: ٢١٦٧

تاریخ انتشار: ٠٤ شهریور ١٣٩٨ ساعت ١٢:٤٠به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز سه شنبه۱۵ مرداد ۱۳۹۸، آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و نشست خبری برگزاری چهلمین سالگردتاسیس دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

در این نشست دکتر سعید کریمی ابتدا طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به خبرنگاران و پاسداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار  و تبریک این روز به خبرنگاران حاضر در نشست خبری گفت:  به خاطر اهمیت و توان قلمی که در دستان شما وجود دارد، شما به راحتی توان انعکاس آخرین اخبار و تحولات صورت گرفته در حوزه علم و دانشگاه را دارید و بدین وسیله از تلاش شما جهت انعکاس اخبار و تحولات دانشگاه شهرکرد به مردم در سطح استان و کشور  تشکر می کنم و امیدوارم با استعانت از درگاه خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی، شفاف سازی، مطالبه گری و ارتقا سطح علمی و فرهنگی جامعه موفق باشید.

رییس دانشگاه شهرکرد در این نشست از برگزاری جشن چهل‌سالگی دانشگاه شهرکرد۵ شهریورماه سال جاری خبر داد و گفت: افتتاح رسمی سردرب اصلی دانشگاه، افتتاح دانشکده دامپزشکی و سالن آمفی تئاتر از جمله برنامه‌های چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه خواهد بود.

 دکتر سعیدکریمی گفت: دانشگاه شهرکرد به دنبال توسعه رشته‌های مهم و تاثیر گذار است، و در ۵ رشته عمران گرایش ژئوتکنیک، مواد گرایش خوردگی و حفاظت، مدیریت کشاورزی، ادبیات روایی و مشاوره شغلی در مقطع کارشناسی ارشد وعلاوه بر این با توجه به  اینکه استان چهارمحال و بختیاری یکی از قطب‌های تولید ماهیان سردآبی است،  در رشته بهداشت و بیماری‌های آبزیان در مقطع دکتری تخصصی و رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی در دانشکده هنر و علوم انسانی فارسان از مهرماه ۱۳۹۸ پذیرش دانشجو خواهد داشت.

رییس دانشگاه شهرکرد در خصوص جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه شهرکرد گفت: در حال حاضر ۲۰ دانشجو افغانستانی در رشته‌هایی همچون فیزیک، علوم انسانی و فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که ۲ نفر از این دانشجویان فارغ التحصیل شده اند.

دکتر سعیدکریمی در ادامه گفت : در دانشگاه شهرکرد ۵ تشکل سیاسی، ۴۵ انجمن علمی و ۱۸ کانون فرهنگی فعال هستند و در سال گذشته ۶۸۰عنوان برنامه فرهنگی ثبت شده  در درگاه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، در دانشگاه اجرا شد و تشکل‌های سیاسی، علمی و کانون‌های فرهنگی در این برنامه‌ها نقش فعالانه‌ای داشته‌اند.

رییس دانشگاه  شهرکرد، کشت ۲۰ هکتار گل محمدی، توسعه واحدهای دامپروری، مشارکت در برگزاری المپیادهای علمی و گسترش فعالیت های کلینیک دامپزشکی را از دیگر فعالیت های دانشگاه عنوان کرد.

در پایان این نشست خبری  با اعطا لوح از خبرنگاران و اصحاب رسانه تقدیر شد.

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است