یکشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٦

تعداد بازدید: ٤٧٦٧
 

اطلاعیه دانشگاه شهرکرد در خصوص مصاحبه آزمون دکترای سال 1395

کد اطلاعیه: ٦٠٩٨
تاریخ انتشار: ١٣ اردیبهشت ١٣٩٥ ساعت ١١:١٨

 

اطلاعیه دانشگاه شهرکرد در خصوص مرحله ارزیابی تخصصی

آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395

 

با توجه به آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری (Ph.D) ، پذیرش دانشجو در این آزمون شامل اجرای فرآیند دو مرحله ای خواهد بود که اجرای این مراحل مطابق با آیین نامه ابلاغی شماره 19177/ 11 مورخ 7/ 3/ 94 صورت خواهد گرفت. مرحله اول مربوط به سنجش علمی بوده که برگزاری آزمون آن از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و مرحله دوم آن شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان است که توسط دانشگاه های پذیرنده دانشجو صورت می گیرد. در راستای اجرای مرحله دوم موارد ذیل را به اطلاع داوطلبان می رساند:

1- حد نصاب دانشگاه:

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده اند، در صورت دارا بودن حدنصاب مطابق کارنامه کدرشته محل های انتخابی که بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است می توانند از تاریخ 14/ 2/ 95 تا یک هفته قبل از زمان شروع مصاحبه با مراجعه به پیوند ثبت نام متقاضیان دوره دکتری دانشگاه شهرکرد  نسبت به ثبت نام برای ارزیابی تخصصی اقدام نمایند. بدیهی است منحصرا ًداوطلبانی می توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کدرشته محل به دانشگاه درخواست ارائه نمایند که با توجه به کارنامه مذکور دارای حدنصاب در آن کدرشته محل باشند.

شایان ذکر است حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط 80 درصد حدنصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد می باشد که وضعیت آنها در

کارنامه درج شده است.

۲- نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه و تشکیل پرونده

 داوطلبان می توانند برای ثبت نام از روز 14/ 2/ 95 تا روز 21/ 2/ 95 به سامانه SESS به نشانی اینترنتی http:/ / sess.sku.ac.ir/ / sess/ Script/ Admission.aspx1Process=1   مراجعه کنند و مطابق راهنمای ذکر شده در هر صفحه، ضمن ثبت نام، مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند. چنانچه متقاضیان ثبت نام اینترنتی را انجام ندهند، نمی توانند در مصاحبه شرکت کنند. همچنین  به درخواست افرادی که مدارک خود را ناقص بارگذاری نمایند، ترتیب اثر داده نمی شود.

۳- برنامه زمانی ارزیابی تخصصی:

عدم حضور دانشجو در مصاحبه ها به منزله انصراف می باشد. به منظور یکسان سازی و رعایت عدالت در برگزاری آزمون، امکان برگزاری مجدد آزمون در هیچ مرحله ای وجود نخواهد داشت.

* دانشگاه شهرکرد تنها برای کسانی که صرفاً به علت تداخل زمان مصاحبه با سایر دانشگاه ها نتوانسته اند برای مصاحبه در این دانشگاه شرکت کنند تاریخ  21/ 4/ 95 را در نظر گرفته است که لازم است این گونه داوطلبان با ارائه مدرک مستند از دانشگاه مصاحبه شده (در تاریخی که مصاحبه تداخل داشته است) به این دانشگاه مراجعه نمایند.

** دانشگاه شهرکرد در رشته ریاضی کاربردی صرفاً در زمینه های سیستم های دینامیکی و آنالیز عددی دانشجو پذیرش می نماید.

به همراه داشتن کارت اینترنتی صادر شده توسط سامانه SESS و کارت شناسایی عکس دار در همه مراحل ارزیابی تخصصی الزامی است.

برای مشاهده جدول مربوط به زمان بندی مصاحبه رشته ها اینجا را کلیک کنید.

نحوه امتیاز دهی مطابق فرم 2 انجام می پذیرد.

۴- مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اینترنتی :

- پرداخت الکترونیکی مبلغ 500.000 ریال از طریق سامانه بابت هزینه مصاحبه

- تکمیل و بارگزاری فرم مشخصات داوطلب (فرم 1)

- تکمیل فرمهای موجود در فرایند الکترونیکی

- مستندات مربوط به کلیه موارد ذکر شده در فرم ها

- تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

- تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395

- تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع

تبصره 1- آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2- آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 31/ 6/ 95 در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد، می بایست اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 30/ 11/ 95 را همراه داشته و ارائه نمایند.

- تصویر حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تبصره 3- به همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمان مصاحبه الزامی است.

۵- غیبت و انصراف

مرحله دوم برای هر داوطلب صرفا یک بار انجام می­شود. عدم مراجعه داوطلب در مرحله دوم به منزله انصراف وی تلقی شده و برگزاری مجدد، برای داوطلبی که شرکت نکرده است، امکان پذیر نخواهد بود.

۶- شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان:

- احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (1) و (2) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395 الزامی است.

- شرکت در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی اعلام شده در این اطلاعیه (مصاحبه و .... ) برای تمامی متقاضیان برای پذیرش نهایی الزامی می باشد.

۷- تعهدات

الف- داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه شهرکرد لازم است دوباره به سامانه SESS مراجعه کرده و تعهد خود مبنی بر عدم مراجعه برای ثبت نام در سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو در سال تحصیلی 96-95 را تأیید نمایند.

ب- داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه شهرکرد لازم است تعهدی مبنی بر تکمیل فرم گزینش صلاحیت های عمومی که روی وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد را ارائه نمایند.

تبصره– ثبت نام شدگان مشروط موظفند که بلافاصله به وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به تکمیل فرم صلاحیت های عمومی اقدام کنند.

۸- سایر موارد

الف) انجام مرحله دوم فقط برای داوطلبانی امکان پذیر است که دارای شرایط و ضوابط مندرج در اطلاعیه از پیش اعلام شده پذیرش (فراخوان) باشد.

ب) انجام مرحله دوم برای داوطلبانی که در مرحله اول (سنجش علمی)، شرکت نکرده یا فاقد شرایط و ضوابط لازم (عدم کسب حد نصاب، فارغ التحصیل نشدن در زمان مقرر،‌ عدم اعتبار کارنامه و ...) باشند، تحت هر عنوان ممنوع است.

پ ) ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه شهرکرد مطابق با ظرفیت تایید شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور و براساس آنچه در فراخوان پذیرش اعلام شده است، می باشد.

ت) دانشگاه شهرکرد در رشته ریاضی کاربردی صرفاً در زمینه های سیستم های دینامیکی و آنالیز عددی دانشجو پذیرش می نماید.

ث) دانشگاه شهرکرد تنها پرونده داوطلبانی را بررسی می کند که مستندات مربوط به کلیه موارد ذکر شده در فرم های پیوست این اطلاعیه را همراه با فرم های پیوست تکمیل شده تا یک هفته قبل از زمان مصاحبه به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال نمایند. 

 

۹- محل برگزاری مصاحبه:

محل برگزاری مصاحبه هر رشته گرایش در دانشگاه شهرکرد و در دانشکده مربوطه خواهد بود

تذکر مهم: کلیه داوطلبانی که تمامی مراحل ارزیابی تخصصی (بررسی سوابق علمی و ارزیابی تخصصی) را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تایید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

 

راه های ارتباطی با مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهرکرد:

 

شهرکرد، کیلومتر دو جاده سامان (بلوار رهبر)، دانشگاه شهرکرد، مدیریت تحصیلات تکمیلی، صندوق پستی 115

کد پستی 34141/ 88186 تلفکس: 32324629 038

takmili@sku.ac.ir

www.sku.ac.ir

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است